A A A K K K
людям з порушенням зору
Гуманітарний відділ Вишнівської сільської ради
«Ми відкриті для людей, для співпраці, для спілкування»

Обласний семінар за учустю Волинського обласного еколого-натуралістичного центру

Дата: 21.03.2019 10:38
Кількість переглядів: 101

Людство протягом свого існування постійно контактувало з природою. Проблема екології завжди хвилювала людей, а на сьогодні вона, як ніколи, актуальна. І завданням кожного педагога є не просто прищепити любов до навколишнього середовища, а й активно залучати школярів до науково-дослідницької діяльності. Саме з метою впровадження та популяризації еколого-натуралістичної діяльності в закладах освіти 19 березня 2019 року у Машівському НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» відбулася зустріч з представниками Волинського обласного еколого-натуралістичного центру.
Вже багато років поспіль центр є провідним закладом й координатором обласних організаційно-масових заходів з дітьми, учнівською та студентською молоддю, потужним центром інформаційно-методичної роботи, а також лідером позашкільної освіти. 
Під час семінару-практикуму на тему: «Інтеграція еколого-натуралістичної діяльності в освітній простір територіальної громади» методистами ВОЕНЦ було охарактеризовано основні напрями діяльності центру, методику навчання, пізнавальну значимість еколого-натуралістичної роботи та аспекти позашкільної освіти в контексті вимог нової української школи. 
Голова Вишнівської ОТГ Сущик В.С. привітав усіх присутніх та відмітив актуальність проблеми еколого-натуралістичної діяльності на сьогоднішній день. Начальник гуманітарного відділу Стрільчук В.І. проаналізував еколого-натуралістичну діяльність в закладах Вишнівської ОТГ та ознайомив в усіх присутніх з чималою кількістю екологічних угідь, лісництв, заказників, фермерських господарств на території Вишнівської ОТГ. Директор Машівського НВК Оніщук М.В. детально розповів про досвід роботи педагогів школи в екологічно-дослідницькому напрямі, презентуючи чималий внесок учнів та педагогів щодо збереження навколишнього середовища. Директор ВОЕНЦ Остапчук В.А. зосередила свою увагу на позашкільній освіті як важливому напрямку діяльності кожного навчального закладу. «Школа – це мозок, позашкілля – це душа..» - підсумувала свій виступ Валентина Адамівна. Пшибельський В.В. та Котик М.Є. познайомили усіх присутніх з інтерактивними методами навчання як способом активізації освітнього процесу, інноваційними підходами до організації трудового виховання школярів, зокрема методом «теплих грядок Розума», реалізація котрого знайшла своє продовження в діяльності гуртків багатьох закладів освіти України. Про концепцію міжнародної освітньої діяльності, конкурси та проекти присутнім розповіла Будапроста Н.В., а Шолом А.Ф. охарактеризувала основні засади діяльності зоолого-тваринницького напряму позашкільної освіти. Завідувач інструктивно-методичним відділом ВОЕНЦ Сподарик С.О. проаналізувала основні методичні аспекти діяльності еколого-натуралістичного центру та провела консультаційно-інформаційну роботу.
Після завершення семінару представниками ВОЕНЦ, Вишнівської ОТГ, педагогами природничого циклу та школярами Машівського НВК було висаджено зелену алею на тему «В ім’я любові, вічності і життя тих, хто тобі це життя зберіг».
Щиро дякуємо представникам ВОЕНЦ за пізнавальну зустріч, а адміністрації Машівського НВК - за гостинний прийом. 
І, насамкінець, хочеться згадати слова Сухомлинського: «Людина була і завжди залишиться сином природи, і те, що ріднить її з природою, повинно використовуватися для її залучення до багатств духовної культури. Світ, що оточує дитину, це, насамперед, світ природи з безмежним багатством явищ та невичерпною красою. Я бачу виховний сенс у тому, щоб дитина бачила, розуміла, відчувала, переживала, осягала велику таємницю життя в природі...». Тому подібні зустрічі не лише актуальні, а й надзвичайно важливі для сучасного суспільства. Прищеплюючи дітям любов до навколишнього середовища, ми будуємо гідне і щасливе майбутнє.


« повернутися

Вхід для адміністратора