A A A K K K
людям з порушенням зору
Гуманітарний відділ Вишнівської сільської ради
«Ми відкриті для людей, для співпраці, для спілкування»

«Бог є любов… А любов – то найбільша потреба…

Дата: 21.03.2019 16:42
Кількість переглядів: 120

«Бог є любов… А любов – то найбільша потреба… » Саме такими словами розпочався виховний захід, присвячений пам’яті волинської поетеси Світлани Костюк у Вишнівському НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад». Змістовний та пізнавальний урок для 10-11 класів провела вчитель вищої категорії Левчук Валентина Іванівна. На уроці були присутні члени міжшкільного інтегрованого методичного об’єднання вчителів гуманітарного циклу закладів освіти Вишнівської сільської ради. Під час уроку до роботи були залучені не лише старшокласники, а й учні 5 класу, вчителі Вишнівського НВК, методисти. Зворушливо звучали вірші в устах дітей та педагогів, передаючи нелегку долю поетки, її біль та тривоги за майбутнє держави, щирі емоції та переживання. 
Світлана Костюк – багатосторонньо розвинена особистість широкого світогляду з нелегкою долею, про що свідчить різноманітна тематика її віршів. «Я просто жінка – ніжна і вразлива, слабка і сильна, горда і тривожна…» - такою вважала себе Світлана Костюк. ЇЇ недарма називають «другою Ліною Костенко», про що й засвідчив сьогоднішній захід.
На уроці панувала невимушена та дружня атмосфера. П'ятикласники познайомили присутніх із лірикою зі збірок, присвячених дітям. Старшокласники порушили актуальні проблеми сьогодення, цитуючи рядки зі збірки «Наодинці зі світом». Наверталися на очі сльози, слухаючи поезію «Повернення додому», звідки «вже не вийде мати…», до глибини душі торкнулися рядки про «чорнобиль душ… чийсь біль і посивілі коси», спонукали до роздумів рядки, що «...на цій святій Землі ми тільки гості – і Вдома Хтось давно чекає нас…». 
Родзинкою заходу стали відеозаписи зустрічей з поеткою та віршів, котрі Світлана Костюк особисто декламувала. Завершили захід віночком пісень, в основу яких лягли вірші поетеси. Глибокий зміст творчості Світлани Костюк торкнувся струн душі кожного з присутніх. Педагоги МІМО щиро дякують Валентині Іванівні за знайомство з творчим доробком поетеси, творчість якої поціновують в Італії, Америці, Пакистані, Польщі та різних куточках України. Впевнені, що кожен з присутніх не лише отримав естетичне задоволення, а й знайшов відображення своїх власних почуттів та переживань у творчості поетеси. Вона вірила, що призначення кожного з нас – лишити слід на землі, і так оптимістично звучать її слова, незважаючи на всі випробування, що випали на долю цієї жінки:
«Життя – це велике диво,
І так його слід прожити,
Щоб людям, що поруч з вами, 
Тепліше було на світі.»


« повернутися

Вхід для адміністратора